Як не платити по кредиту в ПриватБанку: 4 законних причини

Фінансове становище багатьох жителів країни не найкраще, тому багатьом доводиться брати кредит на оплату тих чи інших товарів і послуг. Але, якщо трапляються затримки із зарплатою, або людина захворіла, або ж з інших причин не може оплачувати раніше взятий позику, виникають ще більші проблеми. Не дивно, що з’являється питання, що буде, якщо не платити кредит у ПриватБанку.

Чи можна не оплачувати кредит

Взявши на себе кредитне зобов’язання краще його виконати, адже наслідки будуть не найприємнішими як для боржника, так і для членів його сім’ї. Подібні ситуації можливі, якщо справа перейде до суду або того гірше, банк передасть його колекторам.

Життя не завжди складається так, як планує людина, тому точно сказати, що повернути борг вдасться в строк, що не може ніхто. Втратили роботу, захворів родич або ви самі, зламалася побутова техніка і потрібно терміново її купити. Найчастіше причиною неплатоспроможності ставати втрата роботи або перехід на іншу, менш оплачувану.

Кожна людина може потрапити в подібну ситуацію, тому законом і правилами банку передбачені певні можливості не платити позику, в разі виникнення форс-мажорній ситуації.

Що б не сталося, важливо знати свої права і вміти правильно використовувати закони на свою користь. Оскільки банку теж не хочеться втрачати клієнта, а тим більше вплутуватися в судові тяжби, пошук компромісу буде двостороннім.

Ситуації, при яких можна не платити

Є цілком законні способи не платити кредит ПриватБанку. Серед таких:

  1. Якщо в момент оформлення кредитного договору ви не відмовилися від страховки, і вона оплачена, то потрібно уважно перечитати її умови. Якщо там вказана одна з що відбулися з вами неприємних ситуацій, наприклад, втрата працездатності, хвороба і т.д., то страховик бере на себе зобов’язання по виплаті позики. Причина — настання страхового випадку. Але також варто розуміти, що страхова компанія відразу ж не кинеться гасити кредит. Буде проведено розслідування на рахунок того, чи дійсно потрібно виплачувати страхове покриття.
  2. Для приватних підприємців варіант, коли можна не платити — це визнання себе банкрутом. При цьому потрібно звертатися в суд. Після цього відбудеться опис майна, офіційний розділ активів для погашення заборгованості перед банком.
  3. Якщо угода позики буде визнано недійсним. Для цього в його тексті повинні бути істотні порушення. У випадку з ПриватБанком цей варіант дуже малоймовірний, але все ж звернутися за консультацією до юриста варто. Можна самостійно вивчити закони, а також свій екземпляр договору.
  4. Ховатися від банку протягом 3 років. В цьому випадку закінчиться термін давності кредиту. Але це спосіб реалізувати виявиться дуже складно, адже важливо взагалі не контактувати з представниками банку, не підписувати жодних документів і не відповідати на дзвінки.

Наслідки неплатежів по кредиту

Якщо грошей немає, то ховатися просто не має сенсу. ПриватБанк — державний банк з серйозними ресурсами і загубитися позичальникові не вийде. Найкраще, при виникненні форс-мажорних ситуацій, зв’язатися з банком і вирішувати проблему спільно.

Але все ж варто дізнатися, що буде якщо ігнорувати свої фінансові зобов’язання. Так, для банку основне завдання — отримати свої гроші і бажано відшкодування за прострочення. Саме на це будуть спрямовані його дії.

  1. Для початку будуть нараховуватися пені, штрафи. Якщо це не подіє, в перебігу 3-6 місяців із завидною регулярністю буде надзвонювати представник банку. В основному цим займаються оператори колл-центру. Спілкування ввічливе, але дуже наполегливе. Часто до дзвінків додається ще й смс-розсилка.
  2. кщо це не діє, а сума боргу велика, його можуть передати колекторам. Хоча, згідно із законом вони нічого відібрати не можуть, все ж психологічне, а іноді і фізичний вплив може використовуватися. Колектори діють агресивніше, тому потрібно знати свої права. При залякуванні і фізичних утиски, слід звертатися в правоохоронні органи.
  3. Наступний крок по стягненню боргу — звернення до суду. Це відбувається не дуже часто і стосується боргу в розмірі понад 50 тисяч гривень. Варто розуміти, що банку не дуже вигідно судовий розгляд. В першу чергу, це додаткові витрати. До того ж суд рідко задовольняє вимогу із штрафів та пені у повному розмірі. Що стосується боржника, то суд може встановити заборону на виїзд за кордон.

Основний негативний вплив на боржника — це зіпсована кредитна історія. У майбутньому нову позику буде отримати дуже складно, особливо, якщо дотягти справу до суду.

Способи вирішення ситуації з неплатежами

Більш розумний варіант розвитку ситуації — спроба домовитися з банком. Перше і найголовніше — потрібно зрозуміти, що заплатити кредит все одно доведеться. Нехай погашення його більш тривалий, можливо не на таких вигідних умовах, але це зробити потрібно.

Варіанти вирішення:

  1. Кредитні канікули. Це можливість на визначені термін зняти з себе зобов’язання по кредиту. При цьому від них ви не відмовляєтеся, а просто якийсь час не платите, без штрафних санкцій. ПриватБанк пропонує кредитні канікули на термін до 2 тижнів. За це термін потрібно внести тільки відсотки.
  2. Реструктуризація. Відбувається перегляд умов кредитного договору. Мета — зменшити щомісячний платіж. Це відбувається за рахунок збільшення терміну погашення. Для запиту цієї послуги можна звернутися у відділення банку або на гарячу лінію. Обов’язково переукладається договір, банк повинен надати новий графік платежів.
  3. Рефінансування. Для погашення позики пропонують оформити новий кредитний договір. При цьому умови його інші, часто більш лояльні. Загалом, суть та ж що і у реструктуризації, але його можна оформити і в іншому банку.
  4. Відстрочка платежів. Клієнт має право по закону запитувати відстрочку на період до 6 місяців. При цьому у нього повинні бути поважні причини, підтверджені документально. Поважними вважаються: втрата роботи, переказ на менш оплачувану посаду; хвороба, в тому числі близьких родичів.
  5. Порука. Якщо при оформленні договору кредитування залучалися поручителі, то можна вдатися до їх допомоги. Краще попередити заздалегідь поручителя, що виникли труднощі, щоб звернення банку до нього не стало несподіванкою.

Життєві ситуації бувають різні, але все ж краще постаратися порівнювати свої можливості з бажаннями і не брати кредит, якщо не впевнені, що зможете його погасити.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector