Google Pay Приватбанк

Використання Google Pay — це можливість купувати зручним і безпечним способом. Як це відбувається, розглядається в даній статті.

Що таке Google Pay?

Google Pay — це сервіс, який дозволяє користувачам безконтактно платити за товари і послуги. Мобільний додаток зберігає дані про будь-які банківські картки, шифрує їх, створює віртуальні рахунки і через NFC-антену забезпечує оплату в торгових точках. Для того, щоб оплатити покупку, покупцеві потрібно лише піднести розблокований телефон до терміналу.

«Цифрові» віртуальні гаманці в Google Pay створюються під банківські карти, але самі карти не потрібні. Технологія повністю замінює їх фізично. Ні магнітні стрічки, ні чіпи з кодами не використовуються. Все записується в смартфоні, він, по суті, і є універсальним платіжним засобом. До Google Pay можна прив’язати всі карти MasterCard і Visa, а також підключити карти лояльності, подарункові карти і промокодом від різних компаній, зберігати квитки на заходи і посадочні талони.

Банки йдуть в ногу з часом і також замість випуску пластикових карт пропонують натомість віртуальні. Рахунок такої карти дорівнює рахунку мобільного телефону. Вона запускається в банківському мобільному додатку, а для безконтактної оплати підключається до Google Pay або іншим платіжним електронних систем.

Android Pay в Україна

Android Pay

Android Pay був випущений в 2015 році, а прийшов в Україну в листопаді 2017 року. Він замінив Google Wallet. Система була розрахована для роботи зі смартфонами, в яких вбудовані операційна система Android і інструмент NFC. У лютому 2018 року Google об’єднує всі свої платіжні додатки (Android Pay і Google Wallet) і дає їм назву Google Pay. Функціонально нічого не змінилося. Як і раніше, сервісом можуть користуватися в Україні тільки власники пристроїв на базі Android. Необхідна версія операційної системи починається з 5.0 і вище.

Оплата телефоном має переваги:

  • вона безпечна,
  • широко застосовується, тому що є велика мережа POS-терміналів і розвинена інфраструктура безконтактних платежів;
  • безкоштовна: відсутня плата за користування сервісом і банківські комісії;
  • проводиться просто і швидко;
  • є контроль над операціями, можливість управління рахунками.

Google Pay і Приватбанк

Приватбанк почав працювати з Google Pay першим в країні. Мобільний додаток Приват24 версії 5.23.00 і вище дозволяє прив’язати будь-яку карту до сервісу, не завантажуючи додатково додаток від Google. Необхідно просто вибрати основну карту і натиснути кнопку «Додати в Google Pay». Ця інтеграція двох мобільних додатків зробила доступним сервіс для 6 мільйонів клієнтів банку. Приватбанк відзначає, що користувачів Privat24 на Android-пристроях втричі більше, ніж на iOS-смартфонах. Тим самим світова тенденція до домінування Apple Pay може змінитися в Україні на користь Google Pay.

У додатку сервісу безконтактних платежів карти додаються через меню «Оплата»> «Додати»> «Кредитну або дебетову карту». Можна внести дані вручну або сфотографувати карту телефоном. Спосіб оплати повинен бути підтверджений із запропонованого списку кодом підтвердження. Він приходить від банку по SMS, електронною поштою, по телефону, через банківський додаток або тимчасове списання коштів. Підтвердження карти потрібно, щоб захистити банківський рахунок.

Підключеної картою можна розраховуватися без Інтернету і навіть в режимі польоту. Блокування екрану є умовою безпеки платежів, тому при її відсутності за замовчуванням всі дані про віртуальних рахунках в Google стираються. Чи не є блокуванням то, коли екран відкривається при проведенні по ньому пальцем вгору. Телефон обов’язково повинен бути заблокований паролем, ПІН-кодом, графічним ключем або сканером відбитка пальця / райдужки ока. Розблокування екрана не потрібно при дрібних покупках (до 100 гривень для MasterCard).

Ринок безконтактний платежів в Україні виявився готовий до нововведень і успішно розвивається далі. Послуга поки не доступна всім через обмеження в самих пристроях, і вона надається клієнтам не всіх українських банків. Тому потенціал поширення технології далеко не вичерпаний.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector