Де опубліковано чорний список ПриватБанку з прізвищами боржників і навіщо він потрібен

Український лідер ринку — ПриватБанк зарекомендував себе як банк зі строгими вимогами до репутації своїх кредитоотримувачів. Одним із способів боротьби з недобросовісними позичальниками є так званий чорний список — перелік неблагонадійних громадян, які порушували умови кредитних договорів або завдали банку збитків. Попадання клієнта в цей перелік може спричинити серйозні наслідки і неможливість отримання нових кредитів і фінансових послуг в інших організаціях.

Хто може потрапити в список неблагонадійних громадян

У список клієнтів автоматично потрапляють всі кредитоотримувачі, які допускали систематичні прострочення при погашенні заборгованості та відсотків по кредиту, а також порушували умови кредитного договору. Банк не ініціює розгляд і не з’ясовує причини появи простроченої заборгованості, тому в список може потрапити будь-який клієнт, незалежно від серйозності порушення. Перелік недобросовісних платників розсилається по всій банківській системі України. Також дані передаються в єдиний реєстр боржників для занесення в кредитну історію.

В окремий перелік потрапляють боржники-шахраї — особи, які оформили кредит за підробленим паспортом. Інформація про них не тільки передається в усі українські банки, але і розміщується на офіційному сайті в розділі «Наші боржники-шахраї». Інформація доступна для будь-якого користувача сайту, досить вибрати потрібну адміністративну область України. Можна подивитися фотографії, прізвища і рік народження шахраїв.

Список шахраїв на сайті ПриватБанку

Також на офіційному сайті публікується перелік громадян, які отримали кредит за підробленими документами або завдали банку своїми діями фінансовий збиток, але чия особистість і місцезнаходження ще не встановлені. На сайті розміщуються фотографії цих громадян в розбивці по адміністративним областям України. Будь-який відвідувач сайту може допомогти банку впізнати порушників і отримати за це винагороду в 10 000 гривень. Для цього потрібно зв’язатися з банком по телефону, електронній пошті або через офіційний акаунт у Facebook і повідомити номер, вказаний під фотографією шахрая. Анонімність заявника гарантується.

Інформація про кредитоотримувача-шахрая видаляється зі списку після погашення заборгованості за кредитами ПриватБанку.

До чого призводить потрапляння в список неблагонадійних громадян

Будь-який банк при оцінці кредитоспроможності свого потенційного позичальника аналізує його кредитну історію і репутацію. Для аналізу використовуються відомості з всеукраїнського реєстру боржників і інформація про недобросовісних позичальників і шахраїв, поширювана всередині банківської системи. Попадання в чорний список означає практично стовідсоткову ймовірність відмови в отриманні кредиту в будь-якому іншому українському банку. Також можуть виникнути складності при використанні інших банківських послуг в Україні, наприклад, відправлення грошових переказів або відкритті рахунків.

Для виключення з чорного списку необхідно звернутися безпосередньо в банк і написати заяву про проведення розгляду. Якщо буде доведено, що клієнт потрапив в список необгрунтовано, то будуть здійснені необхідні виправлення.

У чому вигода для банку

Офіційно, чорні списки допомагають запобігти видачі кредитів несумлінним позичальникам, що знижує ризики виникнення проблемних кредитів і простроченої заборгованості. Також відкрите опублікування інформації про шахраїв допомагає знизити ймовірність нового правопорушення — громадяни, які планують отримати кредит за підробленим паспортом, можуть відмовитися від свого наміру зі страху бути викритими.

Але є думка, що, шляхом занесення до списку неблагонадійних громадян, служба безпеки ПриватБанку не дає існуючим клієнтам перейти в інший банк. Позичальник спробує взяти кредит в інших банках, всюди отримає відмову і буде змушений оформити заявку в ПриватБанку, який скасує своє рішення про занесення до списку і укладе кредитний договір з клієнтом. Тільки так можна пояснити випадки, коли до переліків недобросовісних кредитоотримувачів потрапляли навіть сумлінні позичальники, у яких при виникненні необхідності в отриманні нового кредиту не залишалося іншого виходу, крім як кредитуватися в ПриватБанку.

Відповідно до законодавства, розсилка по іншим банкам інформації про недобросовісних позичальників, так само як і публічне розміщення інформації про шахраїв на сайті є порушенням банківської таємниці. Крім того, за багатьма шахраям, чиї фотографії опубліковані на офіційному сайті, ще не починалося судочинство, що не дає права вважати їх порушниками закону. Однак статус найбільшого банку України дозволяє ПриватБанку нехтувати деякими законодавчими нормами для досягнення своїх цілей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector