Вклади в золоті від ПриватБанку: умови і порядок оформлення

Відкрити депозит у золоті — правильне рішення в сформованій економічній ситуації в країні. Дорогоцінні метали практично завжди ростуть в ціні, а значить, ваш вклад не знеціниться. Такий варіант також вибирають ті, хто розумію, що від нестабільності курсу валют можна як виграти, так і програти. Золото — найпопулярніший з дорогоцінних металів, тому вибирають для вкладу саме його. Які умови відкриття вкладів даного типу і чи можна відкрити депозит у золоті в ПриватБанку?

Відмінності від валютних вкладів

Якщо депозитом у гривні або в доларах нікого не здивувати, то про «золотом» внесок потрібно розповісти детальніше, адже у нього є ряд особливостей.

Серед них:

  1. Низькі ставки. Рідко, коли банк готовий запропонувати 5% річних. Як правило, ставки за вкладом в золоті нижче, ніж у стандартних депозитів.
  2. Капіталізація відсотків відбувається в кінці терміну дії договору.
  3. Вони довгострокові — не менш 1 року. Чим довший термін перебування коштів на рахунку, тим більше вигода для власника.
  4. Мінімальний розмір вкладу — 50гр золота або еквівалентний вартості.
  5. Поповнювати такий депозит не можна.
  6. Оформити депозит можна в головному офісі банку або представництві в регіоні.

Найважливіше те, що на вклад в золоті не впливає інфляція, а ціна дорогоцінного металу зростає з кожним місяцем і роком. Плюс до цього, такий депозит не вимагає оплати податку, незалежно від ваги дорогоцінного металу на рахунку.

Золоті вклади представлені в двох формах:

  • клієнт купує злиток, тобто він фізично лежить в банку. В окремих випадках можливе внесення суми еквівалентної вартості, бажаного ваги дорогоцінного металу;
  • у другому випадку фізично злитків немає. При цьому клієнт вносить певну суму на рахунок. Банк переводить вартість зливків в унції, і саме в цій одиниці виміру оформляється депозит.

До неприємних моментів можна віднести те, що такі вклади не страхуються. Тобто якщо банк оголосить себе банкрутом, повернути кошти буде дуже складно.

При цьому, золотий депозит не прив’язаний до грошової одиниці і основне його завдання — приносити комісійні доходи від продажу металу. Також користувач отримує дохід від постійно зростаючої ціни дорогоцінного зливка.

Умови за вкладом

Хоча золотий внесок можна назвати практично безпрограшним варіантом накопичення, він не отримав велику популярність у населення України. На початку 2000 років ставки були досить великими — близько 8%, на сьогодні — не більше 5%. У західних банках, де подібна послугу дуже популярна, ставка не перевищує 0,5% річних.

При пошуку пропозиції від банку потрібно звертати увагу не стільки на розмір ставки, скільки на ціну золота, яка росте з кожним роком. У ПриватБанку такого вкладу на сьогодні не існує. Раніше в ПриватБанку депозит у золоті оформлявся за ставкою 6% річних. Він називався «Золота гривня» і відкривався на таких умовах:

  • термін — від 12 місяців з автоматичним продовженням;
  • сума депозиту — 50 гр золота;
  • поповнення не передбачено;
  • нарахування відсотків — в кінці терміну дії.

Вимоги до вкладникам

Будь-яких спеціальних вимог до вкладника немає. Більш того, такий внесок навіть не потрібно реєструвати в податковій і показувати в декларації. Власне, золотий злиток можна купувати як в ПриватБанку, так і у інших сертифікованих продавців.

Що стосується конкретних вимог, то головне — це вік, не менше 18 років, і наявність українського громадянства.

Необхідні документи

Для оформлення депозиту варто звернутися до відділення того банку, де можна оформити даний тип вкладу.

За необхідними документами необхідно уточнювати в самому фінансово-кредитній установі, але правильніше взяти з собою:

  1. Паспорт громадянина України. У ньому повинна бути прописка.
  2. Ідентифікаційний код.
  3. Для чоловіків військовий квиток.

Оформлення займе не більше півгодини, при відсутності черги.

Прибуток за таким депозитом вдасться отримати не раніше, ніж через 3 роки після його відкриття. Тому його є сенс відкривати, якщо в тій сумі, яка буде інвестована в злиток, гарантовано не буде потреби.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector