Виплата коштів кримським вкладникам ПриватБанку: порядок дій клієнтів

ПриватБанк — найбільша фінансова організація в Україні, яка обслуговує вклади більшої частини населення країни. До недавнього часу в Криму розміщувалася широка мережа філій з банкоматами і терміналами банку, але в зв’язку з переходом Криму під юрисдикцію Росією в 2014 році, ПриватБанк припинив роботу на території півострова. Тисячі людей втратили доступ до своїх рахунків. Кримські вкладники ПриватБанку цікавляться, можливо, повернути їх активи, що знаходяться в банку або гроші втрачені безповоротно? Спробуємо знайти відповідь на це непросте питання.

Організація процесу виплати

Після виникнення важкої політичної ситуації і анексії АР, банк закрив всі свої відділення, а рахунки вкладників були заблоковані. Люди, які проживають в Криму, втратили можливість отримати в ПриватБанку свої вклади.

Фінансова установа прийняло жорстку позицію і оголосило, що клієнти банку зобов’язані довести саме внесення грошей на рахунку організації і те, що гроші не були їм виплачені. Такі заходи обгрунтовувалися нібито тим, що вся інформація залишилася на території включеного півострова, а з претензіями кримчани повинні звертатися до країни-агресора.

І все ж, коли ПриватБанк віддасть кримські депозити?

У вересні 2018 року Верховний Суд України ухвалив, що саме банк повинен довести належне виконання своїх обов’язків перед клієнтами, а саме те, що всім було повернуто їхні кошти і на депозитних рахунках грошей немає.

Крім того, суд спростував той факт, що документи та договори знаходяться на території Криму, адже угода полягала не з окремими філіями, а безпосередньо з юридичною особою ПАТ КБ «ПриватБанк», що прописано в усіх квитанціях. При цьому проблеми з розрахунками між відділеннями ніяк не повинні впливати на якість обслуговування клієнта.

Оскільки відповідальність за неякісне виконання своїх зобов’язань лягла на фінансову установу, то відповідно до 10 статті Закону України «Про захист прав споживачів», ПриватБанк зобов’язаний виплатити вкладникам 3% вартості послуг за кожен день прострочки.

Як бачимо, рішення суду є вагомою підставою для кримчан змусити банк не просто повернути борги, але і зробити це з відсотками. А оскільки банк з 2017 рік націоналізований, то це проблема тепер лягати на плечі держави.

Вимоги по виплаті

Якщо ви є постраждалою стороною, то варто подати позов до суду для повернення власних грошей. Судова тяжба може відібрати багато часу, нервів і грошей, тому при невеликій сумі вкладу варто зважити всі «за» і «проти», щоб не піти в мінус.

Про що варто пам’ятати при зверненні до суду?

  1. Після проведення націоналізації головний офіс банку перенесений з Дніпра до Києва. Тому позов необхідно подавати до Адміністративного Окружний суд столиці. Як не дивно, така зміна робить процес більш перспективним.
  2. За те, що ПриватБанк безкоштовно користувався вашими засобами протягом тривалого терміну, то при подачі заяви можна (і потрібно) вимагати не тільки гроші з самого вкладу, але і відсоток за вкладом з березня 2014 року, пеню в розмірі 3% річних, а також відсоток інфляції.
  3. З 2014 року на території півострова діяв Фонд гарантування вкладів, організований Російською Федерацією. Він зобов’язувався виплачувати компенсації, що не перевищують суму в 700 тисяч рублів. Якщо ви стали одним із щасливчиків, які отримали гроші, то можливості подавати позов до суду щодо неповернення депозитів у вас немає.
  4. У багатьох вкладників виникають проблеми з якістю документації, адже з часом частина втрачається, псуватися. Банк може використовувати це в свою користь. Але таке питання швидко вирішується за допомогою експертизи та відновлення. Просто зверніться в спеціальну фірму і будьте впевнені в своїй захищеності.
  5. У такій справі необхідний досвідчений і надійний адвокат, адже без професійної юридичної підтримки шанси повернути вклад прагнуть до нуля.

З огляду на всі перераховані вище нюанси, ви зможете повернути свої заощадження без праці.

Документи для подачі позову

Подаючи позов до банку, обов’язково потрібно написати заяву в суд.

У позовній заяві потрібно вказати:

  1. Назва суду, до якого подається позов.
  2. Найменування сторін, тобто дані про вас (позивачі) і про банк (відповідача).
  3. Місце проживання або перебування учасників процесу.
  4. Ідентифікаційний код відповідача, в даному випадку банку.
  5. Зміст позовних вимог (ціна позову, докази, що підтверджують підстави претензії, інформація про те, чи приймалися судом раніше заходи щодо задоволення заяви).
  6. Дата подачі позову.
  7. Ваш підпис або підпис представника.

До такої заяви необхідно прикріпити перелік документів, а саме:

  1. Оригінал квитанції про сплату судового збору.
  2. Копія заяви з усіма вкладеннями відповідно до кількості сторін.

Для того, щоб виграти справу потрібно мати на руках виписки з рахунків, квитанції і оригінал договору з банком.

Прямую до рекомендацій, ви без проблем відсудите у ПриватБанку борги і відновите справедливість.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector