Термін давності по кредитній картці ПриватБанку: загальні законодавчі положення і терміни давності, встановлені ПриватБанком

Ліміт давності по кредиту — важливий юридичний момент оформлення будь-якої кредитної карти. В Україні існує закон, який зобов’язує сторони встановлювати такі тимчасові рамки. Термін давності по кредитній картці ПриватБанку — індивідуальний момент. Кілька років тому ПриватБанк встановив свій власний період часу по кредиту, який фактично означає, що адміністрація може подати на клієнта до суду в будь-який час.

В Україні банківські клієнти часто навіть не підозрюють, що таке поняття як «термін позовної давності» взагалі існує. Це й не дивно, адже в банках, в тому числі і в ПриватБанку, на цей момент ніколи не акцентують уваги.

Проте, він згадується в договорі при оформленні будь-якої кредитної карти Привату. Для уникнення неприємних конфліктів в майбутньому кожен клієнт повинен уважно і не поспішаючи вивчити вміст договору, що укладається.

Який термін давності передбачений законом України

Позовної період — це час, протягом якого банк або організація може стягнути з клієнта заборгованість, в тому числі і за допомогою суднового позову. Якщо термін давності по кредиту закінчився, клієнт фактично звільняється від свого боргу.

На ділі такі випадки відбуваються дуже рідко. Проте, вони трапляються.

Законодавством України передбачено, що загальний період позовної давності дорівнює трьом рокам.

Однак в різних випадках ці рамки різні. Крім того, навіть якщо банк встановлює ті ж три роки, це не означає, тимчасові рамки залишаться незмінним. Навпаки, найчастіше банки пролонгують ці тимчасові обмеження за кредитами та кредитними картками. При цьому жодна організація не має право самостійно продовжити обумовлений період без угоди усіх боків.

Підступ полягає в тому, що часто в договорах на кредитку клієнт ставить підпис, так і не звернувши уваги, що тим самим він дав згоду на продовження позовної давності, а даний момент якраз і було вказано в договорі.

Більшість банків України діють за таким принципом: період позовної давності встановлюється на строк дії картки, а потім автоматично продовжується разом з продовженням карти. Все це вказується в договорі на оформлення кредитки. До певного часу за таким же принципом працював і ПриватБанк. Але якщо термін продовжити все ж можна, то скоротити його неможливо.

Які рамки ліміту давності встановлює ПриватБанк

Часовий ліміт по кредитній карті ПриватБанку станом на 2017-й рік — 50 років. Адміністрація банку інформує, що клієнт при оформленні кредитки подає анкету-заяву, яка одночасно є і договором з банківською організацією. Таким чином, якщо клієнт подає таку заяву зі своїм підписом, він дає свою згоду на всі умови кредитування, в тому числі і на даний період в 50 років.

Фактично це означає, що банк може звернутися до суду в будь-які терміни, через п’ять, десять або більше років. Відмовитися від виплати заборгованості перед банком, пославшись на минулий час позовної давності по кредитці, не вийде.

Ще один підступ криється в тому, що немає певного правила в обчисленні позовної часового ліміту. Початок цього періоду практично ніколи не обчислюється з моменту підписання договору. Дана інформація знову-таки міститься в самому договорі.

Позовна давність може обчислюватися:

  • з моменту останнього контакту між кредитором і позичальником;
  • з моменту останньої кредитної операції з карткою;
  • з моменту останнього зняття грошей / поповнення кредитної картки тощо.Маючи індивідуальні законодавчі норми, широкий штат кваліфікованих юристів і великий авторитет, ПриватБанк, як правило, завжди виграє суди у своїх клієнтів. До того ж тепер, після встановлення позовної давності за кредитками у вигляді тимчасового ліміту 50 років, клієнти фактично втратили можливість посилатися на закінчення позовної часу.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector