Суд з ПриватБанком по кредитній карті — досить поширене в останні роки явище. Випадки судових розборок між банком і клієнтом пов’язані з декількома факторами. Перш за все, це економічна криза в країні і тривале зростання мережі «ПриватБанк». На цей, найбільший в Україні банк, сьогодні працюють кваліфіковані юристи, тому, як правило, Приват виграє левову частку справ за кредитами клієнтів.
На сьогодні виграти суд у ПриватБанку дуже складно, перш за все, і тому, що саме з вини клієнтів в більшості випадків починаються судові розборки. Банк ніколи не подає в суд на клієнта без видимих для того підстав. Це пояснюється тим, що адміністрація ПриватБанку має на меті повернути дані в кредит кошти. Тому навіть в найкритичніших ситуаціях у клієнта завжди є шанс уникнути судового процесу.
В яких випадках ПриватБанк може подати в суд на клієнта
Проте, бувають випадки, коли судовий процес все ж неминучий. Практика показує, що в більшості випадків в 2016 році ПриватБанк подавав в суд тільки за фактом прострочення виплати кредит більш ніж на три місяці з крайнього терміну. В юридичній практиці вкрай рідкісні випадки, коли Приватні починає судовий процес через прострочення в два-три тижні.
При оформленні кредитної карти між банком і клієнтом оформляється договір по кредиту. Залежно від типу карти на ній може бути встановлений кредитний ліміт, який може збільшуватися з часом. Договір передбачає, що клієнт зобов’язується вчасно погасити заборгованість перед банком. У разі недотримання цих правил банк має повне право вживати заходів щодо недобросовісного позичальника.
Потрібно мати на увазі, що основним документом в судовому процесі між банком і клієнтом завжди виступає договір по кредиту. Клієнт повинен ретельно вивчити цей документ ще на стадії оформлення кредитки або кредиту.
Зазвичай в цьому договорі прописуються всі основні моменти надання банком кредитних коштів. У документі повинні бути прописані крайні терміни погашення заборгованості і терміни, коли закінчується так звана «позовна давність» — важливий момент, який може стати вагомим аргументом на користь клієнта в разі, якщо справа все-таки дійшла до суду.
Позовна давність, як аргумент не платити заборгованість по кредиту
Що ж таке «позовна давність» і як вона може допомогти клієнту ПриватБанку в суді? Позовна давність — юридичне поняття, яке має на увазі певний термін дії правового позову. Іншими словами, якщо в конкретному випадку позовна давність прострочена, то особа, проти якого був поданий позов, просто звільняється від відповідальності.
В даному випадку, ПриватБанк і клієнт формально обумовлюють строки позовної давності. Ця інформація також міститься в кредитному договорі. На практиці ж клієнти майже ніколи не звертають уваги на інформацію при оформленні договору.
Зазвичай, стандартний термін позовної давності — три роки. Тобто якщо, наприклад, клієнт і банк уклали договір про кредит, клієнт перестав виплачувати зайняті кошти, а банк не подав позов протягом трьох років, клієнт звільняється від відповідальності.
У випадку з ПриватБанком ситуація інакша. У переважній більшості випадків позовна давність — це строк, який діє в період дії кредитної картки. Термін дії кожної карти формально обмежений. Ця інформація значиться і в договорі і навіть на самій картці. Однак ПриватБанк продовжує термін дії карти по її закінченню, змінюючи її на іншу. Таким чином, автоматично продовжується і термін позовної давності.
У цих випадках найкращим варіантом буде звернутися до висококваліфікованої юристу. В іншому випадку шанс виграти суд з ПриватБанком практично завжди дорівнює нулю.
Як виграти суд у ПриватБанку
На практиці виграти суд у ПриватБанку майже неможливо. Зустрічаються поодинокі випадки, коли клієнти все ж домагалися результату в свою користь, але вони дуже рідкісні. У відкритих джерелах інформацію про те, що ПриватБанк програв суд по кредитній карті, знайти дуже складно. Це цілком легко пояснюється. ПриватБанк — найбільший і авторитетний банк України, який має базу висококваліфікованих юристів. Банк ніколи (за винятком помилок і непорозумінь) не подає в суд без вагомих підстав.
Крім того, Приват і зовсім не зацікавлений в судових позовах з клієнтом. Для банку головне — повернути гроші, повернути їх з відсотками. Судові розборки — це додаткові витрати і час. Крім того, ПриватБанк не зацікавлений в поширенні інформації про програних ним судах. Адміністрація зробить все, щоб схилити клієнта мирно заплатити борги і не вступати в суд з Приватом.
Перший і головний рада в разі, якщо суду уникнути все ж не вдалося — звірити всю інформацію. Основна база — це кредитний договір. Навіть при оформленні найпростішої кредитки такий договір обов’язково оформляється. Вам необхідно звірити суму, провести потрібні підрахунки, проаналізувати всі положення кредитування, зібрати аргументи, які потенційно можуть зіграти на вашу користь на суді.
Важливим кроком буде виявити обставини, які могли б перешкодити виплатити кредит. Такою обставиною може бути, наприклад, серйозна хвороба, позбавлення місця роботи та інше. Від боргу це вас не звільнить, але дасть перевагу на суді. Крім того, варто пам’ятати, що банк завжди пропонує підключити систему страхування кредитного ліміту. Якщо така програма була підключена, шанси на успішний суд підвищуються в рази.
У будь-якому випадку, в екстрених випадках завжди краще звернутися до хорошого юриста. Навіть якщо ПриватБанк і виграє суд, допомога кваліфікованого адвоката допоможе клієнту мінімізувати збиток.
Рішення проблеми
Найчастіше люди програють справи проти ПриватБанку. Чому так відбувається? Тому що банк володіє великими юридичними можливостями і швидше за все це ви не догледіли маленьким почерком якийсь пункт при оформленні кредитки. Якщо у вас склалася така ситуація, кращим рішенням буде виплатити суму боргу перед банком. Але, що робити якщо таких грошей немає? Рішення є! Ви можете взяти мікропозик під 0,01% на 1-30 днів. Гроші виплатять вам на карту протягом 29 хвилин.
Чому це вам потрібно і вигідно?
Тому що, якщо ви почнете судову тяганину і не виплатите борг, швидше за все ви опинитеся в невигідному становищі, так як витратите гроші і час на юриста і суд, плюс вам доведеться виплатити заборгованість по кредитній карті.